Ako ochrániť vaše peniaze? Investíciou do zlata

Zlato môže ochrániť vaše peniaze počas ťažkých časov aj ekonomickej krízy. To sa napokon ukázalo aj v tomto roku, kde naprieč predikciám zlato stúpalo na cene. Koronavírus urobil všetkým čiaru cez rozpočet. A to nielen podnikateľom, ale aj zamestnancom a bežným spotrebiteľom. Ceny rastú, ale platy stále zostávajú v rovnakej hladine. Čo môže znamenať veľký problém.

Inflácia je vysoká

Inflácia sa aktuálne drží na pomerne dobrej číslovke (vzhľadom k aktuálnym okolnostiam). Stále ale môže byť horšie. Do konca roka zostávajú ešte dva mesiace a nikto nehovorí, že budúci rok nebude ešte horšie. Nechávať si teda peniaze na účte rozhodne nie je šikovný ťah. Len v priebehu dvoch až troch rokov by ste tak mohli prísť o takmer 10 percent z celkovej hodnoty peňazí. Aby ste strate hodnoty zabránili, musíte pre to urobiť viac než ostatní. Nebáť sa investovať a zbytočne nedržať peniaze na účte. Cesta k tomuto cieľu je pritom veľmi jednoduchá. Stačí si vybrať správnu investičnú stratégiu a tej sa dlhodobo držať. Alebo staviť na zlato, ktoré už dlhé roky vykazuje konštantný rast.

Infláciu skrotí zlato

Leto jasne ukázalo, že zlato stále má čo ponúknuť. Najvyššia nominálna hodnota v histórii, veľký záujem investorov aj širokej verejnosti. Investovaním do zlata skrátka urobíte veľký krok vpred. V podstate stačí zaobstarať zlaté mince, ktorých hodnota sa taktiež z roka na rok zvyšuje. Ich cena je však zviazaná so zberateľskou hodnotou. Než teda cena zlatých mincí vystúpi dostatočne vysoko, môžete čakať aj desiatky rokov. To u zlatých tehličiek neplatí. (Zlaté tehličky so slovenským pôvodom ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Zlaté tehličky z produkcie švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. ale môžete zaobstarať na eshopu www.slovenske-mince.sk. Táto spoločnosť odoberá investičné zlato priamo od rakúskej centrálnej banky, takže môže zaručiť pôvod a rýdzosť zlata.

Publikované: 19. 11. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Financie a práca

Autor: Ivana Bučková