Dámske košele – vyber model pre seba

Košeľa je veľmi univerzálnym prvkom outfitu. V závislosti od príležitosti a ročného obdobia ju možno nosiť rovnako ako v športových kombináciách, tak aj v elegantných. V našom sprievodcovi predstavujeme niekoľko všestranných modelov, vhodných pre každého – bez ohľadu na vek či typ postavy.

Elegantné dámske košele

Elegantné dámske košele sú spájané s prísnym kancelárskym dresscode-om,  pohovorom alebo skúškou. Spolu so sakom a cigaretovými nohavicami alebo ceruzkovou sukňou tvoria klasický, jednoduchý outfit, ktorý sa dokonale hodí na vyššie spomenuté príležitosti. Medzi elegantné dámske košele patria modely vyrobené z ľahkých materiálov, ako napr. satén, ale takisto aj hladké bavlnené modely s obyčajným alebo priliehavým strihom. Za klasiky možno tiež považovať dámske košele s tenkými pásikmi alebo malými bodkami – ide o to, aby vzor nedominoval samotnému odevu a možno tu uplatniť všeobecne známe pravidlo – menej je niekedy viac, hlavne medzi elegantnými outfitmi. (Určite si pozri módne návrhy na: https://www.bonprix.sk/kategoria/365/kosele/). Najlepšie bude košeľa vyzerať s vyhrnutými rukávmi a zakasaná v nohaviciach alebo sukni (vďaka tomu pekne zvýrazníš pás). V závislosti od typu goliera, možno košeľu zapínať na všetky gombíky, okrem toho posledného. Tieto jednoduché opatrenia spôsobia, že outfit bude nadčasový a na úrovni. Absolútnym lídrom spomedzi elegantných dámskych košieľ je biela. Dámy ju nosia na skúšky, sviatočné stretnutia v kruhu rodiny a ďalšie dôležité príležitosti. Poznámka Bielu dámsku košeľu možno jemne oživiť tenkou šatkou s decentným vzorom. Neustále sa meniace trendy samozrejme poskytujú množstvo možností, a preto tak univerzálny element dámskeho šatníka, akým je biela košeľa, sa dá tiež kombinovať do neformálnych outfitov, čo spôsobilo prelom v móde.

Dámske džínsové košele – dlhé roky v móde

Tento typ košele si získal sympatie trendsetteriek už v 80. rokoch. Pred niekoľkými sezónami sa opäť vrátili do povedomia a navždy sa udomácnili v ponukách obchodov s oblečením. Dámske džínsové košele sú zrejme neodlúčiteľným prvkom street wear módy. Dámy ju nosia takmer ku všetkému – rúrkovým nohaviciam, kraťasom, sukniam či šatám. Tento druh dámskych košieľ vyzerá vynikajúco aj v kombinácií s tričkom, čo vytvára ten pohodlný, mládežnícky vzhľad. Dámska džínsová košeľa dokonale vyzerá tiež vtedy, keď je jej spodná časť zaviazaná na mašličku. Vtedy je najlepšie ju zladiť s nohavicami alebo sukňou s vysokým sedom. Je takisto možné vytvoriť tzv. jeans total look a k džínsovej košeli pridať nohavice  z toho istého materiálu. Takúto kombináciu je dobré obohatiť o tenisky, sneakers alebo inú športovú obuv. Po ktorých, spomedzi dámskych džínsových košieľ siahajú dámy najčastejšie? S istotou po tých, vo farbách svetlého alebo tmavomodrého džínsu so zapínaním na gombíky. Dámske džínsové košele s o niečo dlhším strihom, siahajúce do polovice stehien, sa správajú ako tuniky, preto je možné ich nosiť spolu s legínami alebo pančuchami. Spomedzi dámskych košieľ sú biele a džínsové modely dokonalou voľbou na mnohé príležitosti, tak ako vznešenejšieho charakteru, tak aj neformálneho. Zvoľ tie, ktoré vyhovujú tvojmu vkusu a vytvor módnu kombináciu. Dámskou košeľou nikdy nič nepokazíš a vhodná pre ženy každého veku.

Publikované: 27. 07. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková