Ako vybrať tú pravú školskú tašku pre prváčika?

Nástup do prvej triedy je veľká udalosť as ňou prichádza aj výber školskej tašky. Tá má veľký vplyv na zdravie a pohodlie vášho dieťaťa, preto je dôležité vybrať ju starostlivo.

Na čo sa pri výbere tašky pre prváka zamerať?

1. Veľkosť: Školská taška pre prváka by mala zodpovedať výške a postave dieťaťa. Horný okraj by nemal presahovať ramená a spodný okraj by nemal byť nižší ako boky.

2. Hmotnosť: Prázdna taška by nemala vážiť viac ako 1 kg. Vhodná je tá s pevnou konštrukciou a nízkou vlastnou váhou.

3. Ergonómia: Taška by mala mať anatomicky tvarovaný chrbát a polstrované, nastaviteľné ramenné popruhy. To zaistí rovnomerné rozloženie váhy a zabráni bolestiam chrbta.

4. Bezpečnosť: Taška by mala byť vybavená reflexnými prvkami, ktoré zvyšujú viditeľnosť dieťaťa za zníženej viditeľnosti. To isté platí aj pre školské batohy.

5. Praktické vlastnosti: Taška by mala mať dostatok vreciek a priehradok na všetky školské potreby. Vhodná je tiež nepremokavá úprava materiálu.

6. Design: Nezabudnite na to, že taška sa musí páčiť aj vášmu dieťaťu. Vyberajte zo širokej ponuky farieb a motívov, aby si každý prváčik našiel tú pravú.

Prečo sú skvelou voľbou školské tašky STIL?

Česko-slovenská značka STIL ponúka široký výber kvalitných školských tašiek pre prváčikov. Tašky a batohy do školy STIL sa vyznačujú nízkou váhou, kvalitným prevedením a ergonomickým designom. Sú certifikované Českou spoločnosťou pre alergiu a klinickú imunológiu a taktiež TÜV Rheinland.

Kolekcia STIL sa páči predovšetkým prváčikom. Nájdete v nej tašky do školy s obľúbenými rozprávkovými motívmi, ale aj moderné a trendy designy. STIL ponúka aj celé sety v jednom dizajne, ktoré zahŕňajú tašku, penál, boxy, zásterky, peňaženky, kufríky a ďalšie.

Výber školskej tašky pre prváčika je dôležitým rozhodnutím. Stavte na kvalitu a ergonómiu, aby ste ochránili zdravie svojho dieťaťa. Školské tašky STIL sú skvelou voľbou pre všetkých prváčikov, ktorí chcú pohodlnú a štýlovú tašku do školy. Viac informácií o školských taškách STIL nájdete na www.stil.cz.

Publikované: 15. 02. 2024

Kategória: Tipy

Autor: Petra Novotná