Má vaše telo naozaj dostatok vitamínu C?

Nedostatok vitamínov či minerálov sa viditeľne prejaví na našej zhoršenej imunitnej reakcii, ale tiež na kvalite pokožky, vlasov, nechtov, ďasien aj zubov. Aby sme tomu predišli, je dobré sa zamyslieť nad tým, či je náš príjem vitamínov a minerálov z prirodzenej stravy naozaj dostatočným. Aj nedostatok tak „obyčajného“ vitamínu, akým je vitamín C, nám vie spôsobiť veľké problémy.

C-čko je obyčajný vitamín s neobyčajnými schopnosťami

Vitamín C je dôležitý pomocník v dobe respiračných ochorení, ale taktiež v mnohých ďalších situáciách. Rozhodne ide o vitamín, ktorý by sme mali užívať preventívne. Nemusíme sa báť, že by sme sa ním predávkovali. Organizmus si vie s nadmerným príjmom C vitamínu poradiť rozhodne lepšie, než s jeho nedostatkom. Naopak by sme mali dbať o to, v akej forme vitamín C prijímame. To preto, že ochrana pred nadmerným príjmom môže hrať proti nám. Preto je skvelé siahnuť po modernom prevedení vitamínu C s postupným uvoľňovaním. Vďaka tejto do prípravku implementovanej technológie naše telo vitamín C nevylúči, ale telu ho dodáva postupne. Máme tak istotu, že ho naplno využije.

Výborným výživovým doplnkom je Extra C s postupným uvoľňovaním. Kto nemá istotu, že telu dáva dostatkom tohoto vitamínu prostredníctvom prirodzenej stravy, ten by mal siahnuť po takto kvalitnom produkte. Extra C s postupným uvoľňovaním je kvalitný český doplnok stravy, ktorý na Slovensko dováža firma Happytrade a kúpite ho napríklad v online lekárni Pilulka.sk.

Prečo si dopriať každý deň svoju dávku vitamínu C vo výživovom doplnku?

Súčasné pestovateľské technológie výrazne znížili obsah minerálov a vitamínov v pestovaných plodinách. Ešte väčším problémom je predovšetkým priemyslové spracovanie potravín a snaha dosiahnuť ich čo najväčšiu trvanlivosť. Spoliehať sa na príjem vitamínov a minerálov z prirodzenej stravy už nejde. Vďaka kvalitným výživovým doplnkom však dokážeme túto situáciu riešiť veľmi jednoducho a vyhnúť sa tak problémom súvisiacim s nedostatočným príjmom týchto živín.

C-čko nielen na imunitu

Vitamín C je známy predovšetkým ako silný parter nášho dobre fungujúceho imunitného systému. Už menej je známa jeho schopnosť ovplyvňovať tvorbu kolagénu v tele, vďaka čomu pomáha našim kostiam, chrupavkám, nechtom či trebárs pokožke byť zdravými a taktiež krásnymi. Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam je tiež považovaný za bojovníka proti civilizačným ochoreniam a jeho význam skúmajú rôzne štúdie – ukončené aj prebiehajúce. Pomáha tiež udržovať v normálnom stave našu nervovú sústavu a prispieva aj našej psychike. Užívať vitamín C je v slovenských rodinách pomerne bežné, určite by sme však mali siahnuť po čo najkvalitnejšom prípravku, Skúste Extra C s postupným uvoľňovaním od Naturvita.


Publikované: 09. 10. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Lenka Vondrová