S nádchou malých škôlkárov zatočí kvalitný inhalátor

Prišlo vám domov zo škôlky dieťa, a má nepríjemnú nádchu? Vytiahnite inhalátor a rýchlo mu pomôžte dostať sa z tohto nepríjemného ochorenia. Že ho ešte nemáte, alebo máte starý model, ktorý vás doslova obťažuje? Tak to sa nechajte inšpirovať a kúpte si inhalátor PHILIPS, ktorý si zamilujete, a vaše deti s ním budú kamarátiť.

Prečo inhalovať?

Inhalovanie patrí bezpochyby k najrýchlejším, najefektívnejším a najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť nádchy, ale aj kašľa a pomôcť si pri chronických ochoreniach. Rovnako tak je to výborný spôsob, ako si udržovať preventívne čisté dýchacie cesty a zbavovať ich vírusov a baktérií. Inhalovať môžete známu Vincentku, tiež lieky predpísané lekárom alebo napríklad sterilný fyziologický roztok chloridu sodného. V prípade inhalovania liekov sú vstrebávané v dýchacích cestách, a tak nehrozí bolesť bruška alebo poškodenie črevnej mikroflóry.

Kvalitný inhalátor budete mať radi

K veľmi kvalitným patrí inhalátor PHILIPS Innospire Go. Je úplne tichý, rýchly, prenosný, nemá hadičky a káble. Tvoria ho dve časti, a tak ho zloží ktokoľvek. Pri čistení stačí hlavicu umyť tečúcou horúcou vodou a vyvariť ju alebo umiestniť do sterilizátora. Výborným pomocníkom vám môže byť parný sterilizátor Philips Avent. Na dôkladné vyčistenie aj od usadenín, ktoré vznikajú predovšetkým vďaka tvrdej vode, vám poslúži pekarbonát sodný.

Dôležité vykašliavanie

Vďaka inhalátoru sa hlieny nariedia a je možné ich ľahko vykašľať. Aby deti vykašliavanie bavilo, môžete im zaobstarať zábavné pomôcky priamo určené na tento účel. Napr. Flow-ball, Shaker (O-PEP) alebo Threshold PEP. Prvé dve uvedené môžete použiť pre menšie deti, posledná je vhodná skôr pre väčšie deti a dospelých, ktorí už majú s inhaláciou a vykašliavaním skúsenosti. Nebojte sa inhalátora. Ten moderný sa stane vašim kamarátom.

Publikované: 12. 01. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková