Užitočné tipy ako sa motivovať na domáce cvičenie

Priznajme si úprimne, že s domácim cvičením je to podobné ako s behom -buď patríte do skupiny, ktorá túto aktivitu miluje alebo patríte k tým, ktorý ju nemajú až tak veľmi v láske. Pre mnohých je domáci tréning v porovnaní s tým vo fitness centre či vonku omnoho náročnejší, a to nie z hľadiska cvikov, ale predovšetkým kvôli strate motivácie. Máme však pre vás dve dobré správy: 1. Nie ste v tom sami. Mnoho ľudí bojuje s pocitom nedostatočnej motivácie a chuti trénovať v domácom prostredí. 2. Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov, ktoré vám môžu byť nápomocné pri získavaní opätovnej motivácie a chuti do domácich tréningov.

Vytvorte si svoj tréningový plán

Najviac úspechov vždy stretáva tých, ktorí sú pripravení a plánujú! Tak je tomu aj v prípade domáceho trénovania. Vyčleňte si časť svojho času na vytvorenie cvičebného rozvrhu vašich tréningov. Preskúmajte rôzne tréningové alternatívy na Internete, inšpirujte sa videami a rôznymi online kurzami.

Zamerajte sa na ciele a progres

Pripravte si k jednotlivým tréningovým rozvrhom vo svojom pláne aj priestor pre zaznamenávanie rôznych poznámok, ako napríklad počet opakovaní, či hmotnosť závažia, s ktorým ste cvičili. Na úvod si stanovte cieľ, ktorý vás zaručene bude ťahať vpred, napríklad lepšia kondícia, kliky, robenie zhybov, naučenie sa stojky, či lepšia flexibilita v joge. Vytvorte si rutinu v podobe pravidelného vyhodnocovania svojho progresu.

Vytvorte si doma tú pravú atmosféru

Zadovážte si svoju podložku na cvičenie, prípadne vybavte svoj domáci cvičebný priestor nejakým vhodným vybavením, ako sú jednoručné činky, posilňovacie gumy, joga blok, trx vybavenie, fitlopty alebo napríklad masážne valce na po-tréningový strečing tela. A tip na záver? Zaručene nám dajú mnohí za pravdu, že motivácia do tréningu prichádza s novým outfitom! Tak majte na pamäti, že nové oblečenie na cvičenie, či už to budú tenisky na cvičenie alebo nové leginy na cvičenie, vám zaručene dodajú motiváciu.

Publikované: 02. 02. 2021

Kategória: Tipy

Autor: Ivana Bučková