Kozmetika pre mužov: Čo by vám nemalo chýbať?

Hoci sa to poniektorým mužom môže kozmetický balíček javiť ako zbytočnosť, opak je pravdou. Ani páni nesmú svoj vzhľad a starostlivosť o pokožku zanedbávať. Či už počas leta, alebo v zimných mesiacoch, o pleť je nutné dbať. Aké kúsky by nemali chýbať v kozmetickej taštičke žiadneho muža?

Krémy na tvár

Možno si myslíte, že mužská a ženská pleť sú rovnaké, no nie je to tak. Mužská pleť býva o dosť mastnejšia ako ženská, je hrubšia, odolnejšia a má viac pórov. Rovnako ste si pravdepodobne všimli, že chlapi v rovnakom veku starnú pomalšie ako ženy. Tento fakt je spôsobený tým, že pleť mužov prichádza o kolagén pomalšie ako pleť žien. Na všetko majú vplyv taktiež mužské pohlavné hormóny, ktoré ovplyvňujú štruktúru pleti. Pri výbere pánskeho krému na tvár, sa zamerajte na jeho vlastnosti. Ideálne je používať čistiaci gél, ktorý pleť vyčistí a zbaví nečistôt a pleťový krém, ktorý pokožku zas zhydratuje. Hydratačný krém na tvár je dôležitý, pretože bráni vysychaniu pokožky a strate pružnosti.

Sada pre mužov

Ak neviete, akú kozmetiku zaobstarať, možete siahnuť po kompletnej sade pre mužov, ktorá obsahuje mnoho praktických kúskov. V klasickej pánskej sade nájdete šampón na vlasy a telo, ktorý vás osvieži po dlhom dni. Samozrejmosťou je aj krém na tvár. Ten zas uľaví vašej pleti od stresu a únavy. No a nakoniec sprchový géľ, ktorý nielen čistí, no taktiež pokožku hydratuje.

Nezabudnite na omg masku na tvár

Každá pleť si z času na čas zaslúži rozmaznávať. Poriadnu výživu a minerály jej doprajete vďaka omg maskám, ktoré sú medzi ženami aj mužmi obľúbené. Pánska omg maska odstráni z pokožky nadbytočný kožný maz, pot aj ďalšie nečistoty. Obsahuje až tri produkty, a to čiernu bublinkovú masku, ktorá pokožku hydratuje a vyživí, čiernu masku, ktorá ju detoxikuje a nakoniec hydratačné sérum plné kolagénu, účinnému bojovníkovi proti starnutiu. Ako sa vám praktické kúsky pozdávajú? A ktoré z nich už používate?

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková