Čo sa viac oplatí, vonkajšie žalúzie alebo rolety?

Vykonali ste vo vašom dome alebo byte opravy, nainštalovali okná s dvojitým zasklením a aktualizovali celý interiér? Ku kráse interiéru sa ale podpisuje každý jeden detail a rovnako dôležitým aspektom dizajnu miestnosti je aj vybavenie okenného otvoru. "Nahé" okno vyzerá neatraktívne a narúša pohodlie miestnosti. Voľne k vám prenikajú pohľady iných a nepríjemné slnečné lúče. Zabrániť tomu dokážu účinné tieniace spôsoby a techniky, z ktorých si pre seba musíte vybrať to správne riešenie. Ak sa neviete rozhodnúť medzi žalúziami alebo závesom, prinášame vám pár informácií, ktoré môžu vaše rozhodnutie ovplyvniť.

Časom overená klasika závesov

Ťažké alebo ľahšie závesy z prírodných tkanín boli a opäť sa stávajú zaujímavým prvkom interiéru. Dávajú miestnosti útulnosť a množstvo ďalších výhod. Vysoká dekorácia závesov umožňuje interiéru vyzerať veľkolepo. Využiť môžete rôzne farby, textúry a materiály, ktoré v kombinácii s tapetou alebo nábytkom vytvoria v celej miestnosti ten pravý nádych nevtieravej elegancie. Mnohé z nich vďaka svojmu spracovaniu a dĺžke dokážu zakryť menej vzhľadné potrubia vykurovacieho zdroja a iné nedokonalosti. Pre niekoho sú ale možno viac náročné na údržbu či zdrojom šírenia alergií.

Multifunkčné žalúzie

Možno o niečo viac moderné vonkajšie žalúzie dokážu uspokojiť klientov, ktorí milujú a dávajú prednosť jednoduchej elegancii. To však nie je z ďaleka všetko. Sú vyrábané z rôznych materiálov - dreva, bambusu, plastu, hliníka, tkaniny, čo ovplyvňuje náklady a umožňuje nájsť vhodnú voľbu za prijateľnú cenu. Je s nimi minimálna starosť - stačí, aby ste nahromadený prach pravidelne utierali vlhkou špongiou. Jednoduché je aj ich použitie, s ktorým si poradia dokonca aj malé deti. Špeciálny mechanizmus umožňuje kontrolovať stupeň prieniku Slnka do miestnosti. Parapet zostáva voľný a môže byť použitý napríklad na pestovanie izbových rastlín. Žalúzie nič nezakrývajú a umožňujú tak lepšie vetranie v miestnosti. Sú tak ideálne v podmienkach vysokej vlhkosti a častých teplotných rozdielov. V mnohých prípadoch dokážu byť unikátnou náhradou alebo doplnkom nielen zvukovej ale aj tepelnej izolácie. Majú dokonalý a jednoduchý dizajn, s ktorého pomocou môžete dokonale zladiť celú obývaciu izbu. Akú možnosť si ale vyberiete, je samozrejme na vás, nič sa ale nestane, ak si zvolíte ich unikátnu kombináciu.

Publikované: 29. 05. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková