Strácate prehľad? Poradíme vám, ako si ľahko usporiadať šatník

Komplikuje vám chaos a neporiadok v oblečení život? Už si nemusíte robiť starosti s usporiadaním šatníka. Náš spoľahlivý, podrobný sprievodca vám ukáže, ako si raz a navždy, a pritom veľmi jednoducho tento životne dôležitý priestor upratať.

Postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých stratégií a presvedčíte sa sami.

​Usporiadajte si oblečenie podľa kategórií

Namiesto vyhadzovanie oblečenia na posteľ, rozdeľte svoje obľúbené kúsky do kategórií, ako sú nohavice, šaty, topy, vrchné oblečenie, doplnky a spodná bielizeň. Potom zoraďte každú položku v jednej kategórii a následne prejdite na ďalšiu.

​Skúste využiť nábytkové vešiaky

Pre oblasti vášho šatníka, ktoré nie sú také veľké – napríklad vaše ťažko dostupné horné police alebo úplný nedostatok políc – zistite, čo môžete urobiť, aby ste tieto problémy vyriešili. Veľmi efektívne pri tvorbe šatníka a ukladania vecí môžu byť aj štýlové a zároveň pevné nábytkové vešiaky, ktoré znesú akúkoľvek záťaž.

​Svoje najpoužívanejšie oblečenie skladujte vo výške očí

Všetko, čo pravidelne nosíte, majte v strede šatníka vo výške očí, aby ste to v skorých ranných oparoch pred kávou mohli ľahko nájsť a chytiť. Umiestnite teda menej používané kusy priamo nad alebo pod svoje najobľúbenejšie oblečenie a presuňte svoje najmenej nosené veci na horné police.

Na záver si nezabudnite komfort a pohodlie pri každodennom používaní svojho šatníka poistiť kvalitným nábytkovým kovaním, vďaka ktorému bude výber každodenných outfitov omnoho jednoduchší a čas strávený pred šatníkom sa výrazne skráti.

​Vytvorte si pre oblečenie priestor

V rozumných medziach, samozrejme. Ak máte čas a peniaze na plnohodnotnú renováciu skrine ako Carrie Bradshaw, smelo do toho.

Ak nie, začnite pracovať kreatívne s tým, čo máte (a áno, je to možné aj bez skutočnej skrine). Všimnite si najlepšie vlastnosti svojho šatníka. Možno máte veľa vertikálneho úložného priestoru, vstavané police alebo viacero tyčí na vešiaky. Využite ich vo svoj prospech.

Publikované: 30. 11. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková