Najobľúbenejšie destinácie Talianska

Kalábria je jedným z najväčších regiónov Talianska, ktorý sa nachádza v najjužnejšej časti Apeninského polostrova a zaberá časť známej "talianskej topánky". Región je rozdelený do piatich provincií - Reggio di Calabria, Cosenza, Catanzaro, Crotone a Vibo-Valentia, v ktorých žije celkovo viac ako dva milióny ľudí. Hlavným mestom Kalábrie je mesto Catanzaro. Poďte sa a nami do Kalábrie pozrieť aj vy.

Nádherná príroda

Na západnom pobreží Kalábrie sa rozprestiera Tyrrhénske more. Takmer polovica územia Kalábrie je obsadená kopcami, kde 41 % tvoria hory, nazývané kalábrijské apeniny. Na severe tohto horského systému, na samom okraji je masív Pollino, ktorého najvyšší vrchol dosahuje 2267 metrov. Nakoniec stojí za zmienku aj obrovská náhorná plošina Sila, zarastená ihličnatými a listnatými stromami, z ktorých časť je súčasťou národného parku s rovnakým názvom. Existuje tu mnoho umelých jazier, napríklad Ampollino, Arvo, Chechita, Andzhitol atď. Ak sa vyberiete na dovolenku do Kalábrie, určite vás teda nebude čakať nudné pozorovanie holých pláží. Tu je prírodná scenéria naozaj ideálna a rozmanitá.

Podmienky na oddych pri vode

Pobrežie Kalábrie pozostáva z pláží a skalnatých oblastí, na ktorých sa nachádzajú malé dediny. Takmer všetky pláže v regióne majú „modrú vlajku" - hlavnú značku kvality, ktorá zaručuje krištáľovo čistú vodu. Hlavnými strediskami sú mestá Tropea, Soverato, Squillace a Scalea. V blízkosti letoviska Praia a Mare sa nachádza veľký aquapark Akvafan. Stredisko Fuscaldo sa vyznačuje svojimi rozľahlými plážami a Guardia-Piemontese je známe svojimi termálnymi prameňmi Terme Luigiane. Elegantné výhľady sa otvárajú z promenády rezortu Belvedere-Marittimo a Marina di Belvedere, ktoré sa nachádzajú v blízkosti malebného ostrova.

Za dobrým jedlom na Sicíliu

Súčasťou Talianska je aj Sicília. Rovnako dobrá destinácia na letnú dovolenku. V rebríčku magazínu Forbes sa objavuje najmä jej Palermo. To bolo zaradené k piatim najlepším mestám sveta, v ktorých sú priamo na ulici bežne ponúkané tie najchutnejšie jedlá. Tento časopis vám preto odporúča navštíviť nádhernú Sicíliu a vyskúšať rôzne jedlá ponúkané v jeho uliciach. Ak ste o tom nevedeli, narodil sa tu dokonca aj jeden z najznámejších matematikov sveta – Archimedes. Sicília je ale bohatá na viac oblastí, najlepšie preto urobíte, ak sa rozhodnete ju cez túto dovolenkovú sezónu navštíviť, rovnako ako aj spomínanú Kalábriu.

Publikované: 28. 03. 2018

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková