Na domáce úlohy aj online výučbu: Praktické miesto na učenie potrebujú všetky deti

Deti sa učia na posteli, píšu si úlohy na kuchynskom stole a projekty do školy vytvárajú na zemi. Miesto na učenie si hľadajú všade inde len nie vo svojich detských izbách a vy si lámete hlavu, prečo je to tak? Majú ale vaše deti vytvorený priestor, kde sa im učí a pracuje na projektoch dobre?

Perfektný priestor na učenie

Základom je praktický nábytok

Ešte predtým, ako začnete bez váhania kupovať štýlové doplnky do detských izieb, zastavte sa na chvíľu a pokračujte v čítaní. Základom každej detskej izby je kvalitný nábytok. Ak investujete do výroby nábytku na mieru, určite neoľutujete. Nielen, že budete mať nábytok, ktorý vydrží aj pár dekád, ale sami si navrhnete, čo vaše deti v izbe potrebujú. Či už to bude miesto na písanie úloh, alebo úložný priestor.

Vytvorte pohodlný priestor

Pohodlná, ideálne ergonomická stolička, na ktorej dieťa vydrží sedieť aj hodiny a dostatočne veľký stôl na počítač, knihy aj zošity. Sú to práve tieto detaily, ktoré vaše dieťa odradia od učenia sa na posteli, ktorá ich bude vždy lákať ku krátkemu zdriemnutiu.

Zabezpečte dostatočné osvetlenie

Denné svetlo je ideálne, preto umiestnite stôl čo najbližšie k jeho zdroju. Ak máte obmedzené možnosti a v izbe nie je dostatok denného svetla, nahraďte ho umelým osvetlením.

Všetko na svojom mieste

Množstvo vecí pôsobí rušivo, preto organizácia v takomto priestore nesmie chýbať. Výhodou moderného interiérového dizajnu je, že je nielen štýlový, ale zároveň praktický. Nábytok je vytvorený tak, aby mal dostatok úložného priestoru, vďaka ktorému bude mať dieťa vo veciach poriadok. Pomôcť môžu tiež plastové boxy a krabice, s ktorými bude neporiadok už minulosťou.

Rada na záver

Nechajte zapojiť sa do zariaďovania deti a dajte im možnosť, aby si sami dotvorili a personalizovali tak ich priestor na učenie. Možno práve vďaka tomu si už na jedálenskom stole či posteli ich úlohy robiť nebudú. Zdroj obrázku: VeronicaGallego / Shutterstock.com

Publikované: 24. 10. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková