Ako si vybrať vhodnú garáž?

Premýšľate nad stavbou alebo kúpou garáže? Do čoho sa vám oplatí alebo naopak neoplatí investovať? Môžete si vyberať hneď z niekoľkých typov garáží. O aké garáže ide?

Montovaná garáž

Montovaná garáž je obľúbeným variantom najmä vďaka tomu, že si ju pred kúpou môžete pozrieť. Stačí zájsť do ukážkového centra. Priamo v centre si garáž môžete zakúpiť. Garáž je umiestnená na betónové pásy, vďaka čomu nemusíte obstarávať žiadne základové dosky.

Murovaná garáž

Rozhodli ste sa pre stavbu garáže? V tom prípade by ste si mali vybaviť stavebné povolenie alebo ohlásenie stavby. To, samozrejme, záleží na veľkosti garáže. Stavba garáže je o niečo komplikovanejšia ako kúpa montovanej garáže. Musíte ju postaviť na mokrú cestu, preto ju nesmiete stavať v zimnom období, kedy je zem zamrznutá. Inak by sa mohlo stať, že sa stavebným materiálom skráti životnosť.

Zateplenie garáže

Ak ste sa rozhodli, že garáž napojíte na dom, v tom prípade by ste mali pouvažovať o zateplení garáže. Nezateplená garáž totiž môže byť zodpovedná za úniky tepla. Pokiaľ je garáž postavená ako samostatná jednotka, nemusíte ju zatepľovať. Predtým, než sa pevne rozhodnete, radšej popremýšľajte, čo budete v garáži skladovať. Niektoré predmety totiž nemusia chladné prostredie dobre znášať.

Vyberte si vhodnú garážovú bránu

Každá garáž potrebuje vhodnú garážovú bránu. Dnes si už môžete dať vyhotoviť garážovú bránu na mieru, ktorá splní všetky vaše požiadavky. Ideálnym riešením je garážová brána na diaľkové ovládanie, ktorá vám prinesie vytúžený komfort. Mnoho domácností siaha po rolovacích alebo sekčných garážových bránach, ktorých lamely sa zasúvajú priamo pod strop garáže, vďaka čomu sú brány nenáročné na priestor. Navyše, lamely sú tiež odolné voči nárazom a plnia izolačnú funkciu. Okrem typu garážovej brány si môžete vybrať aj jej dizajn, v ponuke nájdete rôzne dizajny od moderných cez rustikálne až po individuálne potlače vhodné pre extravagantné typy.

Publikované: 27. 01. 2020 / Aktualizované: 12. 06. 2023

Kategória: Tipy

Autor: Ivana Bučková