Tesnenia na mieru: Prečo je guma najlepší materiál na ich výrobu?

Keď sa dva povrchy dostanú do vzájomného kontaktu, môže dôjsť k treniu a iným problémom. Gumové tesnenia sú ideálnym riešením nielen na zníženie trenia, ale zabraňujú aj úniku vody, poškodeniu vodou a vlhkosťou, korózii a poveternostným vplyvom. Okrem toho zabránia úniku tepla alebo vzduchu. Mnoho priemyselných odvetví sa pre tieto vlastnosti spolieha na gumové tesnenia, pretože sú odolné voči rôznym prvkom a vplyvom.

V porovnaní s inými typmi tesnení poskytujú gumové tesnenia viac výhod, s ktorými vás pre lepší výber a orientáciu na trhu zoznámime.

​Gumové tesnenie je pružné

Vďaka tomu, že sa guma naťahuje, vytvára efektívne tesnenie medzi dvoma povrchmi. Keď tieto dôležité doplnky na dané miesto správne nainštalujete, kvapaliny alebo plyny nebudú z nádoby alebo potrubia presakovať, vďaka čomu je spoj pevne a bezpečne uzavretý.

​Dlho vydrží

Guma má dlhú životnosť, pretože je dostatočne stabilná, aby si zachovala svoju integritu aj v náročných podmienkach. Výsledkom je, že takéto kvalitné tesnenia na mieru odolajú olejom, UV žiareniu, zmenám teplôt a chemikáliám bez toho, aby z iných dôvodov praskali, roztápali sa alebo sa predčasne znehodnocovali.

​Je vhodná na priemyselné použitie

Odolné priemyselné tesnenia z gumy sú vhodné aj na použitie pre ťažké stroje. Ropný, plynárenský a ťažobný priemysel sú len tri príklady podnikov, ktoré sa obracajú na tieto pečate, aby splnili svoje špecifické potreby, aby zabezpečili, že všetky ich stroje a iné zariadenia budú fungovať správne a spoľahlivo.

​Rozumie si so všetkými materiálmi

Okrem vyššie uvedených výhod je možné gumu kombinovať s kovom, plastom alebo inými materiálmi. Takto výsledné tesnenie poskytuje dodatočnú kompresnú schopnosť, ako aj trvanlivosť.

A všetky takéto a iné tesnenia na mieru si teraz môžete pohodlne z domu vybrať alebo nechať vyrobiť na afinisgroup.sk

Publikované: 30. 07. 2022

Kategória: Tipy

Autor: Ivana Bučková